18th May 2019


Under 10 (Section A)

18/5/2019 9:30am Carterton
MRS Carterton: Field 1b
18/5/2019 9:30am East Coast
Gladstone Carterton: Field 2a
18/5/2019 9:30am Martinborough/Greytown
Marist Vikings Carterton: Field 2b
18/5/2019 9:30am Eketahuna

Under 11 (Section A)

18/5/2019 10:30am MRS
Pioneer Colombo Rd: Field 1
18/5/2019 10:30am Gladstone
Carterton/Greytown Gladstone: Field 1
18/5/2019 10:30am Marist The Green Machine
Martinborough Marist: Field 1

Under 13 (Section A)

18/5/2019 10:30am Gladstone
Martinborough South Gladstone: Field 2
18/5/2019 10:30am MRS
Combined East Coast/Eketahuna Colombo Rd: Field 2
18/5/2019 10:30pm Greytown
Carterton Greytown: Field 1
18/5/2019 Marist

Under 6 Rippa North (Section A)

18/5/2019 9:30am Gladstone Yellow
Eketahuna Yellow Jean St: Field 1a
18/5/2019 9:30am MRS
East Coast Red Jean St: Field 1b
18/5/2019 9:30am Gladstone Black
Marist Lions Jean St: Field 1c
18/5/2019 9:30am Pioneer
Pioneer Blue Jean St: Field 1d
18/5/2019 9:30am MaristTuataras
East Coast White Jean St: Field 2a
18/5/2019 9:30am Marist Hammerheads
Eketahuna Black Jean St: Field 2b
18/5/2019 10am Gladstone Yellow
East Coast Red Jean St: Field 1a
18/5/2019 10am Eketahuna Yellow
Marist Lions Jean St: Field 1b
18/5/2019 10am MRS
Pioneer Blue Jean St: Field 1c
18/5/2019 10am Gladstone Black
East Coast White Jean St: Field 1d
18/5/2019 10am Pioneer
Eketahuna Black Jean St: Field 2a
18/5/2019 10am Marist Tuataras
Marist Hammerheads Jean St: Field 2b

Under 6 Rippa South (Section A)

18/5/2019 9:30am Carterton Maroon
Martinborough Marty Black Greytown: Field 1a
18/5/2019 9:30am Tuhirangi White
Greytown Greytown: Field 1b
18/5/2019 9:30am Carterton White
Featherson Greytown: Field 1c
18/5/2019 9:30am Tuhirangi Blue
Martinborough: Marty Green Greytown: Field 1d
18/5/2019 10am Carterton Maroon
Greytown Greytown: Field 1a
18/5/2019 10am Martinborough: Marty Black
Featherston Greytown: Field 1b
18/5/2019 10am Tuhirangi White
Martinborough: Marty Green Greytown: Field 1c
18/5/2019 10am Carterton White
Tuhirangi Blue Greytown: Field 1d

Under 8 (Section A)

18-05-19 U8 Section A MRS Red vs Gladstone Yellow 9:30 Colombo Road 2a
18-05-19 U8 Section A Pioneer vs Carterton 9:30 Colombo Road 1a
18-05-19 U8 Section A Marist Jaguars vs Eketahuna 9:30 Colombo Road 1b
18-05-19 U8 Section A Marist Jaguars vs MRS Red 10:00 Colombo Road 2a
18-05-19 U8 Section A Pioneer vs Eketahuna 10:00 Colombo Road 1a
18-05-19 U8 Section A Carterton vs Gladstone Yellow 10:00 Colombo Road 1b
Under 9 (Section A)

18/5/2019 9:30am Pioneer
MRS Marist: Field 1a
18/5/2019 9:30am Greytown
Gladstone Marist: Field 1b
18/5/2019 9:30am Martinborough/Tuhirangi
Marist Wolves Marist: Field 2a

Under 8 (B Grade)

18-05-19 U8 B Grade Martinborough vs Marist Cobras 9:30 MRS 2b
18-05-19 U8 B Grade Tuhirangi vs Gladstone Black 9:30 MRS 3a
18-05-19 U8 B Grade MRS Black vs East Coast 9:30 MRS 3b
18-05-19 U8 B Grade Martinborough vs Gladstone.Black 10:00 MRS 2b
18-05-19 U8 B Grade Marist Cobras vs East Coast 10:00 MRS 3a
18-05-19 U8 B Grade Tuhirangi vs MRS Black 10:00 MRS 3b


10-11th May 2019

Under 11 (Section A) – RESULTS

10/5/2019 Pioneer
Gladstone Memorial Park Masterton: Field 1
10/5/2019 MRS
Marist: The Green Machine Colombo Rd: Field 1
11/5/2019 Carterton/Greytown
Martinborough Greytown: Field 2

Under 13 (Section A)

10/5/2019 MRS
Gladstone Memorial Park Masterton: Field 1
11/5/2019 Greytown
Martinborough: South Greytown: Field 1
11/5/2019 Combined East Coast/Eketahuna
Marist Whareama: Field 2
11/5/2019 Carterton

Under 10 (Section A)

11/5/2019 Featherston
Carterton Carterton: Field 1a
11/5/2019 East Coast
Eketahuna Carterton: Field 1b
11/5/2019 Martinborough/Greytown
MRS Carterton: Field 2a
11/5/2019 Marist: Vikings
Gladstone Carterton: Field 2b

Under 6 Rippa North (Section A)

11/5/2019 Gladstone: Yellow
Gladstone: Black Jean St: Field 1a
11/5/2019 Pioneer
MRS Jean St: Field 1b
11/5/2019 Marist: Tuataras
Eketahuna: Yellow Jean St: Field 1c
11/5/2019 Marist: Hammerheads
East Coast: Red Jean St: Field 1d
11/5/2019 Eketahuna: Black
Marist: Lions Jean St: Field 2a
11/5/2019 East Coast: white
Pioneer: Blue Jean St: Field 2b
11/5/2019 Gladstone: Yellow
MRS Jean St: Field 1a
11/5/2019 Gladstone: Black
Eketahuna: Yellow Jean St: Field 1b
11/5/2019 Pioneer
East Coast: Red Jean St: Field 1c
11/5/2019 Marist: Tuataras
Marist: Lions Jean St: Field 1d
11/5/2019 Marist: Hammerheads
Pioneer: Blue Jean St: Field 2a
11/5/2019 Eketahuna: Black
East Coast: white Jean St: Field 2b

Under 6 Rippa South (Section A)

11/5/2019 Carterton: Maroon
Carterton: White Greytown: Field 1a
11/5/2019 Tuhirangi: Blue
Tuhirangi: White Greytown: Field 1b
11/5/2019 Martinborough: Marty Green
Martinborough: Marty Black Greytown: Field 1c
11/5/2019 Featherston
Greytown Greytown: Field 1d
11/5/2019 Carterton: Maroon
Tuhirangi: White Greytown: Field 1a
11/5/2019 Carterton: White
Martinborough: Marty Black Greytown: Field 1b
11/5/2019 Tuhirangi: Blue
Greytown Greytown: Field 1c
11/5/2019 Martinborough: Marty Green
Featherson Greytown: Field 1d

Under 8 (Section A)

11-05-19 U8 Section A Eketahuna vs Carterton 9:30 MRS 2a
11-05-19 U8 Section A Pioneer vs MRS Red 9:30 MRS 1a
11-05-19 U8 Section A Gladstone Yellow vs Marist Jaguars 9:30 MRS 1b
11-05-19 U8 Section A Gladstone Yellow vs Eketahuna 10:00 MRS 2a
11-05-19 U8 Section A Pioneer vs Marist Jaguars 10:00 MRS 1a
11-05-19 U8 Section A MRS Red vs Carterton 10:00 MRS 1b

Under 8 (B Grade)

11-05-19 U8 B Grade Martinborough vs MRS Black 9:30 MRS 2b
11-05-19 U8 B Grade East Coast vs Tuhirangi 9:30 MRS 3a
11-05-19 U8 B Grade Gladstone Black vs Marist Cobras 9:30 MRS 3b
11-05-19 U8 B Grade Martinborough vs Tuhirangi 10:00 MRS 2b
11-05-19 U8 B Grade MRS Black vs Marist Cobras 10:00 MRS 3a
11-05-19 U8 B Grade East Coast vs Gladstone.Black 10:00 MRS 3b

Under 9 (Section A)

11/5/2019 Pioneer
Greytown Marist: Field 1a
11/5/2019 Martinborough/Tuhirangi
MRS Marist: Field 1b
11/5/2019 Marist: wolves
Gladstone Marist: Field 2a