21st/22nd June – 28th/29th June

5th/6th July – 26th/27th July – 2nd/3rd August – 10th August – 17th August


21st/22nd June

Under 11 (Section A) – 

21/6/2019 5.30pm MRS
Martinborough MPTURF: 1
22/6/2019 10.30am Carterton/Greytown
Pioneer Greytown: Field 1
22/6/2019 10.30am Marist: The Green Machine
Gladstone Marist: Field 1

Under 13 (Section A)

21/6/2019 6.45pm Carterton
Gladstone MPTURF: 1
22/6/2019 10.30am MRS
Martinborough: South MRS: Field 1
22/6/2019 10.30am Greytown
Combined East Coast/Eketahuna GTOWN: Field 2

Under 10 (Section A)

22/6/2019 9.30am Marist Mud Dogs
Martinborough/Greytown Carterton: Field 1a
22/6/2019 9.30am Marist: Vikings
East Coast Carterton: Field 1b
22/6/2019 9.30am Gladstone
Carterton Carterton: Field 2a
22/6/2019 9.30am MRS
Eketahuna Carterton: Field 2b

Under 6 Rippa North (Section A)

22/6/2019 9.30am Gladstone: Yellow
Pioneer Jean St: Field 1a
22/6/2019 9.30am Marist: Tuataras
Gladstone: Black Jean St: Field 1b
22/6/2019 9.30am Marist: Hammerheads
MRS Jean St: Field 1c
22/6/2019 9.30am Eketahuna: Black
Eketahuna: Yellow Jean St: Field 1d
22/6/2019 9.30am East Coast: White
East Coast: Red Jean St: Field 2a
22/6/2019 9.30am Pioneer: Blue
Marist: Lions Jean St: Field 2b
22/6/2019 10am Gladstone: Yellow
Gladstone: Black Jean St: Field 1a
22/6/2019 10am Pioneer
MRS Jean St: Field 1b
22/6/2019 10am Marist: Tuataras
Eketahuna: Yellow Jean St: Field 1c
22/6/2019 10am Marist: Hammerheads
East Coast: Red Jean St: Field 1d
22/6/2019 10am Eketahuna: Black
Marist: Lions Jean St: Field 2a
22/6/2019 10am East Coast: White
Pioneer: Blue Jean St: Field 2b

Under 6 Rippa South (Section A)

22/6/2019 9.30am Carterton: Maroon
Greytown Featherston: Field 1a
22/6/2019 9.30am Martinborough: Marty Black
Featherston Featherston: Field 1b
22/6/2019 9.30am Tuhirangi: White
Martinborough: Marty Green Featherston: Field 1c
22/6/2019 9.30am Carterton: White
Tuhirangi: Blue Featherston: Field 1d
22/6/2019 10am Carterton: Maroon
Featherston Featherston: Field 1a
22/6/2019 10am Greytown
Martinborough: Marty Green Featherston: Field 1b
22/6/2019 10am Martinborough: Marty Black
Tuhirangi: Blue Featherston: Field 1c
22/6/2019 10am Tuhirangi: White
Carterton: White Featherston: Field 1d

Under 8 (Section A)

22/6/2019 U8 Section A Pioneer v MRS Red 9.30am Colombo Rd 1a
22/6/2019 U8 Section A Gladstone Yellow v Marist Jaguars 9.30am Colombo Rd 1b
22/6/2019 U8 Section A Eketahuna v Carterton 9.30am Colombo Rd 2a
22/6/2019 U8 Section A Pioneer v Marist Jaguars 10am Colombo Rd 1a
22/6/2019 U8 Section A MRS Red v Carterton 10am Colombo Rd 1b
22/6/2019 U8 Section A Gladstone Yellow v Eketahuna 10am Colombo Rd 2a

Under 8 (B Grade)

22/6/2019 U8 B Grade Martinborough v MRS Black 9:30 MRS 2b
22/6/2019 U8 B Grade East Coast v Tuhirangi 9:30 MRS 3a
22/6/2019 U8 B Grade Gladstone Black v Marist Cobras 9:30 MRS 3b
22/6/2019 U8 B Grade Martinborough v Tuhirangi 10:00 TBC
22/6/2019 U8 B Grade MRS Black v Marist Cobras 10:00 TBC
22/6/2019 U8 B Grade East Coast v Gladstone Black 10:00 TBC

Under 9 (Section A)

22/6/2019 9.30am Pioneer
Greytown Marist: Field 1a
22/6/2019 9.30am Martinborough/Tuhirangi
MRS Marist: Field 1b
22/6/2019 9.30am Marist: wolves
Gladstone Marist: Field 2a


28th/29th June

Under 11 (Section A)

28/6/2019 5:30pm Carterton/Greytown
Gladstone  MPTURF: 1
29/6/2019 10:30am Pioneer
MRS Jean St: Field 1
29/6/2019 10:30am Martinborough
Marist: The Green Machine MARTY: Field 1

Under 13 (Section A)

28/6/2019 6:45pm Combined East Coast/Eketahuna
Gladstone  MPTURF: 1
29/6/2019 11:00am Martinborough: South
Greytown Featherston
29/6/2019 10:30am MRS
Carterton MRS: 1

Under 10 (Section A)

29/6/2019 9:30am Marist: Mud Dogs
East Coast Carterton: Field 1a
29/6/2019 9:30am Martinborough/Greytown
Carterton Carterton: Field 1b
29/6/2019 9:30am Marist: Vikings
Eketahuna Carterton: Field 2a
29/6/2019 9:30am Gladstone
MRS Carterton: Field 2b

Under 6 Rippa North (Section A)

29/6/2019 9:30am Gladstone: Yellow
MRS Jean St: Field 1a
29/6/2019 9:30am Gladstone: Black
Eketahuna: Yellow Jean St: Field 1b
29/6/2019 9:30am Pioneer
East Coast: Red Jean St: Field 1c
29/6/2019 9:30am Marist: Tuataras
Marist: Lions Jean St: Field 1d
29/6/2019 9:30am Marist: Hammerheads
Pioneer: Blue Jean St: Field 2a
29/6/2019 9:30am Eketahuna: Black
East Coast: White Jean St: Field 2b
29/6/2019 10am Gladstone: Yellow
Eketahuna: Yellow Jean St: Field 1a
29/6/2019 10am MRS
East Coast: Red Jean St: Field 1b
29/6/2019 10am Gladstone: Black
Marist: Lions Jean St: Field 1c
29/6/2019 10am Pioneer
Pioneer: Blue Jean St: Field 1d
29/6/2019 10am Marist: Tuataras
East Coast: White Jean St: Field 2a
29/6/2019 10am Marist: Hammerheads
Eketahuna: Black Jean St: Field 2b

Under 6 Rippa South (Section A)

29/6/2019 9:30am Carterton: Maroon
Martinborough: Marty Green MARTY: Field 1a
29/6/2019 9:30am Featherston
Tuhirangi: Blue MARTY: Field 1b
29/6/2019 9:30am Greytown
Carterton: White MARTY: Field 1c
29/6/2019 9:30am Martinborough: Marty Black
Tuhirangi: White MARTY: Field 1d
29/6/2019 10am Carterton: Maroon
Tuhirangi: Blue MARTY: Field 1a
29/6/2019 10am Martinborough: Marty Green
Carterton: White MARTY: Field 1b
29/6/2019 10am Featherston
Carterton: White MARTY: Field 1c
29/6/2019 10am Greytown
Martinborough: Marty Black MARTY: Field 1d

Under 8 (Section A)

29/6/2019 U8 Section A Pioneer v Carterton 9:30am Colombo Rd: Field 1a
29/6/2019 U8 Section A Marist Jaguars v Eketahuna 9:30am Colombo Rd: Field 1b
29/6/2019 U8 Section A MRS Red v Gladstone Yellow 9:30am Colombo Rd: Field 2a
29/6/2019 U8 Section A Pioneer v Eketahuna 10am Colombo Rd: Field 1a
29/6/2019 U8 Section A Carterton v Gladstone Yellow 10am Colombo Rd: Field 1b
29/6/2019 U8 Section A Marist Jaguars v MRS Red 10am Colombo Rd: Field 2a

Under 8 (B Grade)

29/6/2019 U8 B Grade Tuhirangi v Gladstone Black 9:30 MRS 2b
29/6/2019 U8 B Grade Martinborough v Marist Cobras 9:30 MRS 3a
29/6/2019 U8 B Grade MRS Black v East Coast 9:30 MRS 3b
29/6/2019 U8 B Grade Martinborough v Gladstone Black 10:00 MRS 2b
29/6/2019 U8 B Grade Marist Cobras v East Coast 10:00 MRS 3a
29/6/2019 U8 B Grade Tuhirangi v MRS Black 10:00 MRS 3b

Under 9 (Section A)

29/6/2019 9.30am Pioneer
MRS Marist: Field 1a
29/6/2019 9.30am Greytown
Gladstone Marist: Field 1b
29/6/2019 9.30am Martinborough/Tuhirangi
Marist: Wolves Marist: Field 2a


5th/6th July

Under 11 (Section A)

6/7/2019 10.30am Gladstone
Pioneer GLADY : 1
6/7/2019 10.30am Marist: The Green Machine
MRS Marist: Field 1
6/7/2019 10.30am Martinborough
Carterton/Greytown MARTY: Field 2

Under 13 (Section A)

5/7/2019 6.45pm Gladstone
Greytown MPTURF : 1
6/7/2019 10.40am Carterton
Martinborough: South CTOWN: 1
6/7/2019 6.45pm Combined East Coast/Eketahuna
MRS ECOAST: 1

Under 10 (Section A)

6/7/2019 9.30am Marist: Mud Dogs
Carterton Carterton: Field 1a
6/7/2019 9.30am East Coast
Eketahuna Carterton: Field 1b
6/7/2019 9.30am Martinborough/Greytown
MRS Carterton: Field 2a
6/7/2019 9.30am Marist: Vikings
Gladstone Carterton: Field 2b

Under 6 Rippa North (Section A)

6/7/2019 9.30am Gladstone: Yellow
East Coast: Red Jean St: Field 1a
6/7/2019 9.30am Eketahuna: Yellow
Marist: Lions Jean St: Field 1b
6/7/2019 9.30am MRS
Pioneer: Blue Jean St: Field 1c
6/7/2019 9.30am Gladstone: Black
East Coast: White Jean St: Field 1d
6/7/2019 9.30am Pioneer
Eketahuna: Black Jean St: Field 2a
6/7/2019 9.30am Marist: Tuataras
Marist: Hammerheads Jean St: Field 2b
6/7/2019 10am Gladstone: Yellow
Marist: Lions Jean St: Field 1a
6/7/2019 10am East Coast: Red
Pioneer: Blue Jean St: Field 1b
6/7/2019 10am Eketahuna: Yellow
East Coast: White Jean St: Field 1c
6/7/2019 10am MRS
Eketahuna: Black Jean St: Field 1d
6/7/2019 10am
Gladstone: Black
Marist: Hammerheads Jean St: Field 2a
6/7/2019 10am Pioneer
Marist: Tuataras Jean St: Field 2b

Under 6 Rippa South (Section A)

6/7/2019 9.30am Carterton: Maroon
Carterton: White MARTY: Field 1a
6/7/2019 9.30am Tuhirangi: Blue
Tuhirangi: White MARTY: Field 1b
6/7/2019 9.30am Martinborough: Marty Green
Martinborough: Marty Black MARTY: Field 1c
6/7/2019 9.30am Featherston
Greytown MARTY: Field 1d
6/7/2019 10am Carterton: Maroon
Tuhirangi: White MARTY: Field 1a
6/7/2019 10am Carterton: White
Martinborough: Marty Black MARTY: Field 1b
6/7/2019 10am Tuhirangi: Blue
Greytown MARTY: Field 1c
6/7/2019 10am Martinborough: Marty Green
Featherson MARTY: Field 1d

Under 8 (Section A)

6/7/2019 U8 Section A Pioneer v Gladstone Yellow 9.30am Colombo Rd 1a
6/7/2019 U8 Section A Eketahuna v MRS Red 9.30am Colombo Rd 1b
6/7/2019 U8 Section A Carterton v Marist Jaguars 9.30am Colombo Rd 2a
6/7/2019 U8 Section A Pioneer v MRS Red 10am Colombo Rd 1a
6/7/2019 U8 Section A Gladstone Yellow v Marist Jaguars 10am Colombo Rd 1b
6/7/2019 U8 Section A Eketahuna v Carterton 10am Colombo Rd 2a

Under 8 (B Grade)

6/7/2019 U8 B Grade Martinborough v East Coast 9.30am MRS 2b
6/7/2019 U8 B Grade Gladstone Black v MRS Black 9.30am MRS 3a
6/7/2019 U8 B Grade Marist Cobras v Tuhirangi 9.30am MRS 3b
6/7/2019 U8 B Grade Martinborough v MRS Black 10am MRS 2b
6/7/2019 U8 B Grade East Coast v Tuhirangi 10am MRS 3a
6/7/2019 U8 B Grade Gladstone Black v Marist Cobras 10am MRS 3b

Under 9 (Section A)

6/7/2019 9.30am Pioneer
Gladstone Marist: Field 1a
6/7/2019 9.30am MRS
Marist: Wolves Marist: Field 1b
6/7/2019 9.30am Greytown
Martinborough/Tuhirangi Marist: Field 2a


26th/27th July

Under 11 (Section A)

26/7/2019 5.30pm MRS
Carterton/Greytown Colombo Rd: Field 1
27/7/2019 10.30am Pioneer
Marist: The Green Machine Jean St: Field 1
27/7/2019 10.30am Gladstone
Martinborough Gladstone: Field 1

Under 13 (Section A)

26/7/2019 6.45pm Carterton
Combined East Coast/Eketahuna MPTURF: 1
27/7/2019 10.30am Martinborough: South
Gladstone MARTY: Field 1
27/7/2019 10.30am Greytown
MRS GTOWN: Field 2

Under 10 (Section A)

27/7/2019 9.30am Marist: Mud Dogs
Eketahuna Carterton: Field 1a
27/7/2019 9.30am Carterton
MRS Carterton: Field 1b
27/7/2019 9.30am East Coast
Gladstone Carterton: Field 2a
27/7/2019 9.30am Martinborough/Greytown
Marist: Vikings Carterton: Field 2b

Under 8 (Section A)

27/7/2019 U8 Section A Pioneer v Marist Jaguars 9.30am Colombo Rd 1a
27/7/2019 U8 Section A MRS Red v Carterton 9.30am Colombo Rd 1b
27/7/2019 U8 Section A Gladstone Yellow v Eketahuna 9.30am Colombo Rd 2a
27/7/2019 U8 Section A Pioneer v Carterton 10am Colombo Rd 1a
27/7/2019 U8 Section A Marist Jaguars v Eketahuna 10am Colombo Rd 1b
27/7/2019 U8 Section A MRS Red v Gladstone Yellow 10am Colombo Rd 2a

Under 8 (B Grade)

27/7/2019 U8 B Grade Martinborough v Tuhirangi 9:30 MRS 2b
27/7/2019 U8 B Grade MRS Black v Marist Cobras 9:30 MRS 3a
27/7/2019 U8 B Grade East Coast v Gladstone Black 9:30 MRS 3b
27/7/2019 U8 B Grade Martinborough v Marist Cobras 10:00 MRS 2b
27/7/2019 U8 B Grade Tuhirangi v Gladstone Black 10:00 MRS 3a
27/7/2019 U8 B Grade MRS Black v East Coast 10:00 MRS 3b

Under 9 (Section A)

27/7/2019 9.30am Pioneer
Marist: Wolves Marist: Field 1a
27/7/2019 9.30am Gladstone
Martinborough/Tuhirangi Marist: Field 1b
27/7/2019 9.30am MRS
Greytown Marist: Field 2a


2nd/3rd August

Under 11 (Section A)

2/8/2019 5.30pm Martinborough
Pioneer Memorial Park Masterton: Field 1
3/8/2019 10.30am Carterton/Greytown
Marist: The Green Machine Greytown: Field 2
3/8/2019 10.30am MRS
Gladstone Colombo Rd: Field 1

Under 13 (Section A)

2/8/2019 6.45pm Combined East Coast/Eketahuna
Martinborough: South MPTURF: Field 1
3/8/2019 10.30am Greytown
Carterton Greytown: Field 1
3/8/2019 10.30am MRS
Gladstone MRS: Field 2

Under 10 (Section A)

3/8/2019 9.30am Marist: Mud Dogs
MRS Carterton: Field 1a
3/8/2019 9.30am Eketahuna
Gladstone Carterton: Field 1b
3/8/2019 9.30am Carterton
Marist: Vikings Carterton: Field 2a
3/8/2019 9.30am East Coast
Martinborough/Greytown Carterton: Field 2b

Under 8 (Section A)

3/8/2019 U8 Section A Pioneer v Eketahuna 9.30am Colombo Rd: Field 1a
3/8/2019 U8 Section A Carterton v Gladstone Yellow 9.30am Colombo Rd: Field 1b
3/8/2019 U8 Section A MRS Red v Marist Jaguars 9.30am Colombo Rd: Field 2a
3/8/2019 U8 Section A Pioneer v Gladstone Yellow 10am Colombo Rd: Field 1a
3/8/2019 U8 Section A Eketahuna v MRS Red 10am Colombo Rd: Field 1b
3/8/2019 U8 Section A Carterton v Marist Jaguars 10am Colombo Rd: Field 2a

Under 8 (B Grade)

3/8/2019 U8 B Grade Martinborough v Gladstone Black 9:30 MRS 2a
3/8/2019 U8 B Grade Marist Cobras v East Coast 9:30 MRS 3a
3/8/2019 U8 B Grade Tuhirangi v MRS Black 9:30 MRS 3b
3/8/2019 U8 B Grade Martinborough v East Coast 10:00 MRS 2a
3/8/2019 U8 B Grade Gladstone Black v MRS Black 10:00 MRS 3a
3/8/2019 U8 B Grade Marist Cobras v Tuhirangi 10:00 MRS 3b

Under 9 (Section A)

3/8/2019 9.30am Pioneer
Martinborough/Tuhirangi Marist: Field 1a
3/8/2019 9.30am Marist: Wolves
GreytownMRS Marist: Field 1b
3/8/2019 9.30am Gladstone
MRS Marist: Field 2a


9th/10th August

Under 11 (Section A)

9/8/2019 5.30pm Marist: The Green Machine
Gladstone MPTURF  1
10/8/2019 10.30am Pioneer
Carterton/Greytown Jean St.: Field 1
10/8/2019 10.30am Martinborough
MRS MARTY: Field 2

Under 13 (Section A)

09/8/2019 6.45pm Martinborough: South
MRS MPTURF  1
10/8/2019 10.30am Gladstone
Carterton GLAD: Field 1
10/8/2019 10.30am Combined East Coast/Eketahuna
Greytown ECOAST 1

Under 10 (Section A)

10/8/2019 9.30am Marist: Mud Dogs
Gladstone Carterton: Field 1a
10/8/2019 9.30am MRS
Marist: Vikings Carterton: Field 1b
10/8/2019 9.30am Eketahuna
Martinborough/Greytown Carterton: Field 2a
10/8/2019 9.30am Carterton
East Coast Carterton: Field 2b

Under 8 (Section A)

10/8/2019 U8 Section A Pioneer v MRS Red 9.30am Colombo Rd: Field 1a
10/8/2019 U8 Section A Gladstone Yellow v Marist Jaguars 9.30am Colombo Rd: Field 1b
10/8/2019 U8 Section A Eketahuna v Carterton 9.30am Colombo Rd: Field 2a
10/8/2019 U8 Section A Pioneer v Marist Jaguars 10am Colombo Rd: Field 1a
10/8/2019 U8 Section A MRS Red v Carterton 10am Colombo Rd: Field 1b
10/8/2019 U8 Section A Gladstone Yellow v Eketahuna 10am Colombo Rd: Field 2a

Under 8 (B Grade)

10/8/2019 U8 B Grade Martinborough v MRS Black 9:30 MRS 2b
10/8/2019 U8 B Grade East Coast v Tuhirangi 9:30 MRS 3a
10/8/2019 U8 B Grade Gladstone Black v Marist Cobras 9:30 MRS 3b
10/8/2019 U8 B Grade Martinborough v Tuhirangi 10:00 MRS 2b
10/8/2019 U8 B Grade MRS Black v Marist Cobras 10:00 MRS 3a
10/8/2019 U8 B Grade East Coast v Gladstone Black 10:00 MRS 3b

Under 9 (Section A)

10/8/2019 9.30am Pioneer
Greytown Marist: Field 1a
10/8/2019 9.30am Martinborough/Tuhirangi
MRS Marist: Field 1b
10/8/2019 9.30am Marist: wolves
Gladstone Marist: Field 2a

17th August

Under 10 (Section A)

17/8/2019 9.30am Marist: Mud Dogs
Marist: Vikings Carterton: Field 1a
17/8/2019 9.30am Gladstone
Martinborough/Greytown Carterton: Field 1b
17/8/2019 9.30am MRS
East Coast Carterton: Field 2a
17/8/2019 9.30am Eketahuna
Carterton Carterton: Field 2b

Under 8 (Section A)

17/8/2019 U8 Section A MRS Red v Gladstone Yellow 9.30am MRS : 2A
17/8/2019 U8 Section A Pioneer v Carterton 9.30am MRS : 1A
17/8/2019 U8 Section A Marist Jaguars v Eketahuna 9.30am MRS : 1B
17/8/2019 U8 Section A Marist Jaguars v MRS Red 10am MRS : 2A
17/8/2019 U8 Section A Pioneer v Eketahuna 10am MRS : 1A
17/8/2019 U8 Section A Carterton v Gladstone Yellow 10am MRS : 1B

Under 8 (B Grade)

17/8/2019 U8 B Grade Martinborough v Marist Cobras 9:30 MRS 2b
17/8/2019 U8 B Grade Tuhirangi v Gladstone Black 9:30 MRS 3a
17/8/2019 U8 B Grade MRS Black v East Coast 9:30 MRS 3b
17/8/2019 U8 B Grade Martinborough v Gladstone Black 10:00 MRS 2b
17/8/2019 U8 B Grade Marist Cobras v East Coast 10:00 MRS 3a
17/8/2019 U8 B Grade Tuhirangi v MRS Black 10:00 MRS 3b

Under 9 (Section A)

17/8/2019 9.30am Pioneer
MRS Marist: Field 1a
17/8/2019 9.30am Greytown
Gladstone Marist: Field 1b
17/8/2019 9.30am Martinborough/Tuhirangi
Marist: Wolves Marist: Field 2a