Saturday, 12 August 2017
U20 Development Series – Round 2
Wanganui vs Wairarapa-Bush
Sports Rugby Inst # 5, P/North

Sunday, 13 August 2017
U20 Development Series – Round 3 – 10.30am
Wairarapa-Bush vs Poverty Bay
Sports Rugby Inst # 5, P/North

Jackson Street Bar Wairarapa Bush B’s
Date Opposition Venue Time Competition Result
19th August WBRU.Invitation.XV Trust House Memorial Park TBA Pre-season
26th August Wanganui Cooks Garden 12.30pm RDO Shield
2nd September Wellington.Maori Trust House Memorial Park 12.30pm RDO Shield
9th September Horowhenua-Kapiti Waikanae 1.00pm RDO Shield
16th.September Final RDO Wellington (TBA) TBA RDO Shield
Jackson Street Bar Wairarapa Bush under 20’s
(Times to be confirmed by Hurricanes Youth Council)
Date Opposition Venue Time Competition Result
5th August Horowhenua-Kapiti Trust House Memorial Park TBA Hurricanes.U20
11th August (Sat) Round 2 – Wanganui Manawatu Rugby Institute 11.30am Hurricanes.U20
12th August (Sun) Round 3 – Poverty Bay Manawatu Rugby Institute 10.30am Hurricanes.U20
Wairarapa Bush under 18’s
(Venues and times to be confirmed by Hurricanes Youth Council)
Date Opposition Venue Time Competition Result
2nd September Wanganui Trust House Memorial Park 11am Hurricanes.U18
9th September Wellington Samoa Wellington TBA Hurricanes.U18
16th September Poverty Bay Napier TBA Hurricanes.U18
23rd.September Final Wellington TBA Hurricanes.U18
McCarthy Transport Wairarapa Bush under 16’s
(Venues and times to be confirmed by the Hurricanes Youth Council)
Date Opposition Venue Time Competition Result
3rd September (Sun) Thames Valley Trust House Memorial Park 1.00pm Pre-season
9th September Wellington Dev Wellington TBC Pre-season
16th September Training Masterton   Pre-season
23rd.September Hawkes Bay Dannevirke 1.00pm Hurricanes.U16
30th September Training (Pre-tournament Game) TBA TBA  
2nd October (Starts) Under 16 Tournament Wanganui   Hurricanes.U16
Monday, 2 October 2017
U16 Tournament – Division B – Round 2 – 3.00pm
East Coast vs Wairarapa-Bush
Collegiate 2, Wanganui

Tuesday, 3 October 2017
U16 Tournament – Division B – Non-Competition – 11.00am
Wairarapa-Bush vs Horowhenua-Kapiti
Collegiate 2, Wanganui

Thursday, 5 October 2017
U16 Tournament – Division A – Don Broughton Shield Final – 11.30am
1st Pool A vs 2nd Pool A
Collegiate 1, Wanganui

U16 Tournament – Division A – Consolation Final (3rd Place) – 10.00am
3rd Pool A vs 4th Pool A
Collegiate 2, Wanganui

U16 Tournament – Division B – Saracen’s Cup Final – 11.30am
1st Pool B1 vs 1st Pool B2
Collegiate 1, Wanganui

U16 Tournament – Division B – Consolation Final (3rd Place) – 10.00am
2nd Pool B1 vs 2nd Pool B2
Collegiate 3, Wanganui

U16 Tournament – Division B – Consolation Final (5th Place) – 10.00am
3rd Pool B1 vs 3rd Pool B2
Collegiate 2, Wanganui

Wairarapa Bush under 14’s
Date Opposition Venue Time Competition Result
26th August Horowhenua- Kapiti Levin TBA Under 14
2nd September Manawatu Manawatu Memorial 11.00am Under 14
9th September Wanganui Wanganui Memorial 1.00pm Under 14
23rd.September Wellington Wellington 1pm Under 14
Wairarapa Bush under 13’s
Date Opposition Venue Time Result
20th August (Sun) Wanganui Kaierau Club, Wanganui 12pm
27th August (Sun) Manawatu Ongley Park, Palmerston North 11.30am
3rd September (Sun) Horowhenua-Kapiti Trust House Memorial Park 12.40pm
16th September Hastings West (Away) Rugby Park Dannervirke TBA
15th October Hawkes Bay Ross Shield Napier (Shield challenge) TBA
Wairarapa Bush under 12’s
Date Opposition Venue Time Result
20th August (Sun) Dannevirke Dannevirke TBC
27th August (Sun) Manawatu Palmerston North TBC
3rd September (Sun) Horowhenua-Kapiti Trust.House.Memorial.Park 11.30am
10th September Horowhenua-Kapiti Levin TBC
16th September Central Hawkes Bay Napier 12.00pm
Wairarapa Bush under 11’s
Date Opposition Venue Time Result
20th August (Sun) Dannevirke Dannevirke TBC
27th August (Sun) BYE BYE TBC
3rd September (Sun) Wanganui Wanganui TBC
9th September Horowhenua-Kapiti Trust.House.Memorial.Park  11.30am
16th September Manawatu Trust.House.Memorial.Park  12.00pm