Junior Rugby Draw 2021

DRAW 19th June 2021

Under 10 (Section A)
19/6/2021 9:30am Marist Green
Eketahuna Carterton: Field 1a
19/6/2021 9:30am Carterton RFC
Gladstone Carterton: Field 1b

Under 11 (Section A)

19/6/2021 11:00am  Featherston U11s Fstn
🆚
MRS: Rams White u11 Carterton: Field 2
19/6/2021 11:00am Martinborough/Tuhirangi
🆚
Marist Green Martinborough: Field 2
19/6/2021 11:00am Gladstone
🆚
Greytown RFC Gladstone: Field 2
19/6/2021  Pioneer Sports Club
BYE

Under 13 (Section A)

19/6/2021 11:00am Greytown/Carterton 
MRS: Rams u13 Greytown: Field 2
19/6/2021 11:00am Gladstone
🆚
 Marty’/Tuhirangi Gladstone: Field 1
19/6/2021 11:00am  Pioneer Sports Club
🆚
Marist Vikings Jean St: Field 1

Under 6 Rippa North (Section A)

19/6/2021 9:30am Marist White
Gladstone Yellow  Jean St: Field 1a
19/6/2021 9:30am Marist Black
Pioneer SC Blue Jean St: Field 1b
19/6/2021 9:30am  Marist Green
East Coast Jean St: Field 1c
19/6/2021 9:30am Eketahuna
Pioneer SC Red Jean St: Field 1d
19/6/2021 10:00am Marist White
Pioneer SC Blue Jean St: Field 1a
19/6/2021 10:00am Gladstone Yellow
East Coast Jean St: Field 1b
19/6/2021 10:00am Marist Black
Gladstone Black Jean St: Field 1c
19/6/2021 10:00am  Marist Green
Pioneer SC Red Jean St: Field 1d
19/6/2021 Gladstone Black
19/6/2021 Eketahuna

Under 6 Rippa South (Section A)

19/6/2021 9:30am Tuhirangi RFC South
Martinborough Green Featherston: Field 1a
19/6/2021 9:30am Carterton RFC Red
Featherston U6s Fstn Featherston: Field 1b
19/6/2021 9:30am Martinborough Black
Greytown RFC Featherston: Field 1c
19/6/2021 9:30am Tuhirangi RFC North
Carterton RFC White  Featherston: Field 1d
19/6/2021 10:00am Tuhirangi RFC South
Featherston U6s Fstn Featherston: Field 1a
19/6/2021 10:00am Martinborough Green
Greytown RFC Featherston: Field 1b
19/6/2021 10:00am Carterton RFC Red
Carterton RFC White  Featherston: Field 1c
19/6/2021 10:00am Martinborough Black
Tuhirangi RFC North Featherston: Field 1d

Under 8 (Section A)

19/6/2021 9:30am East Coast A
Carterton RFC Red Colombo Rd: Field 1a
19/6/2021 9:30am Eketahuna
Marist Green Colombo Rd: Field 2a
19/6/2021 9:30am Pioneer Sports Club
Gladstone Yellow Colombo Rd: Field 2b
19/6/2021 9:30am  Martinborough U8
🆚
Marist Black Colombo Rd: Field 2c
19/6/2021 10:00am East Coast A
Marist Green Colombo Rd: Field 1a
19/6/2021 10:00am Carterton RFC Red 
🆚
Gladstone Yellow Colombo Rd: Field 2a
19/6/2021 10:00am Eketahuna
🆚
Marist Black Colombo Rd: Field 2b
19/6/2021 10:00am Pioneer Sports Club
🆚
Martinborough U8 Colombo Rd: Field 2c

Under 9 (Section A)

19/6/2021 9:30am MRS Rams U9
🆚
East Coast Marist: Field 1a
19/6/2021 9:30am Marty Black
🆚
Marist Green Marist: Field 1b
19/6/2021 9:30am  Featherston U9s Fstn
🆚
Gladstone Marist: Field 2a
19/6/2021 9:30am  Pioneer Sports Club
🆚
Martinborough Southern Marist: Field 2b

Under 8 (B Grade)

19/6/2021 9:30am MRS: Rams Black u8
🆚
Tuhirangi RFC Colombo Rd: Field 3a
19/6/2021 9:30am  Marist White
🆚
 Gladstone Black Colombo Rd: Field 3b
19/6/2021 9:30am Greytown RFC
🆚
Carterton RFC White Colombo Rd: Field 3c
19/6/2021 10:00am MRS: Rams Black u8
🆚
 Gladstone Black Colombo Rd: Field 3a
19/6/2021 10:00am  Tuhirangi RFC
🆚
Carterton RFC White Colombo Rd: Field 3b
19/6/2021 10:00am  Marist White
………..
Greytown RFC Colombo Rd: Field 3c