2021 Premier Championship Draw
As at 23 Jan 2021 | Details subject to change
Kick off times may change | Home team listed first
Chris (Moose) Kapene Memorial Cup
Greytown | ||||||||||
Carterton | ||||||||||
Gladstone | ||||||||||
East Coast | ||||||||||
Pioneer | ||||||||||
Eketahuna | ||||||||||
Marist | ||||||||||
Martinborough | ||||||||||
Tie Breakers: | ||||||||||
Gladstone finish 3rd after beating East Coast June 19th by 11-05 | ||||||||||
Pioneer finish 5th after beating Eketahuna June 19th by 18-17 |
2021 Premier Championship | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Week 4 - 22nd May | Time: Venue | |||||
22nd May(Sat.) | Eketahuna | Carterton | ||||
22nd May(Sat.) | Greytown | East Coast | ||||
22nd May(Sat.) | Martinborough | Pioneer | ||||
22nd May(Sat.) Nunn Shield | Marist | Gladstone | ||||
Week 5 - 29th May | Time: Venue | |||||
29th May(Sat.) | Eketahuna | East Coast | ||||
29th May(Sat.) | Carterton | Greytown | ||||
29th May(Sat.) | Gladstone | Martinborough | ||||
29th May(Sat.) Nunn Shield | Marist | Pioneer | ||||
5th June | Queens Birthday No Premier Rugby | |||||
Wairarapa Bush | Hawkes Bay | |||||
Week 6 - 12th June | Time: Venue | |||||
12th June(Sat.) Lane Penn Cup Final | Greytown | Eketahuna | ||||
12th June(Sat.) Nunn Shield | Pioneer | Gladstone | ||||
12th June(Sat.) | East Coast | Carterton | ||||
12th June(Sat.) | Martinborough | Marist | ||||
Week 7 - 19th June | Time: Venue | |||||
19th June(Sat.) | Greytown | Marist | ||||
19th June(Sat.) | Carterton | Martinborough | ||||
19th June(Sat.) | Eketahuna | Pioneer | ||||
19th June(Sat.) Nunn Shield | East Coast | Gladstone | ||||
Week 8 - 26th June | Time: Venue | |||||
26th June(Sat.) | Martinborough | Greytown | ||||
26th June(Sat.) Nunn Shield | Gladstone | Carterton | ||||
26th June(Sat.) | Marist | Eketahuna | ||||
26th June(Sat.) | Pioneer | East Coast | ||||
Week 9 - 3rd July | Time: Venue | |||||
3rd July (Sat.) Nunn Shield | Carterton | Pioneer | ||||
3rd July (Sat.) | East Coast | Marist | ||||
3rd July (Sat.) | Eketahuna | Martinborough | ||||
3rd July (Sat.) | Greytown | Gladstone | ||||
Week 10 - 10th July | Time: Venue | |||||
10th July (Sat.) | Marist | Carterton | ||||
10th July (Sat.) | Gladstone | Eketahuna | ||||
10th July (Sat.) | Martinborough | East Coast | ||||
10th July (Sat.) | Pioneer | Greytown | ||||
2021 Finals | ||||||
Semi Finals - Chris (Moose) Kapene Memorial Cup | Time: Venue | |||||
17th July (Sat.) | Greytown | East Coast | ||||
17th July (Sat.) | Carterton | Gladstone | ||||
Semi Finals - Hodder Steffert Cup | Time: Venue | |||||
17th July (Sat.) | Pioneer | Martinborough | TBC | |||
17th July (Sat.) | Eketahuna | Marist | TBC | |||
2021 Finals | ||||||
Time: Venue | ||||||
24th July (Sat.) | Pioneer | Eketahuna | @Memorial Park | |||
Time: Venue | ||||||
24th July (Sat.) | Greytown | Carterton | @Memorial Park | |||
2021 Town and Country Draw | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Week 1 - 30th April/ 1st May | Time: Venue | |||||
30th Apri (Fri.) Country | Eketahuna | Gladstone | ||||
1st May (Sat.) Town | Carterton | Marist | ||||
1st May (Sat.)Town | Greytown | Pioneer | ||||
1st May (Sat.) Country | East Coast | Martinborough | ||||
Week 2 - 8th May | Time: Venue | |||||
8th May (Sat.) Town | Carterton | Greytown | ||||
8th May (Sat.)Town | Pioneer | Marist | ||||
8th May (Sat.) Country | East Coast | Eketahuna | ||||
8th May (Sat.) Country | Gladstone | Martinborough | ||||
Week 3 - 15th May | Time: Venue | |||||
15th May (Sat.) Town | Pioneer | Carterton | ||||
15th May (Sat.) Town | Marist | Greytown | ||||
15th May (Sat.) Country | Gladstone | East Coast | ||||
15th May (Sat.) Country | Martinborough | Eketahuna | ||||
You must be logged in to post a comment.